Zvažujeme další investice do kalibračního zařízení

Milí přátelé a příznivci kvalitních barev,

již dlouhodobě zvažujeme investici do nákupu nového kalibračního zařízení. Investiční prostředky jsou vždy nezanedbatelné, návratnost investice je vždy v řádu několika let. Je tedy potřeba pečlivě vybírat. Švýcarská firma Datacolor před 4 měsíci uvedla novou řadu Spyder4 a v promo videích se citelně chvástá kvalitou produktu. Mne osobně stále ještě nepřesvědčili. Datacolor sice vyrábí kvalitní zařízení, ale mám problém se svým vlastním software. Trvá to poměrně dlouho, než se jim ho podaří odladit.

Jelikož se nám stále více a více rozmáhají LED monitory, je potřeba aby i sondy a jejich software byl na toto připravený. Tady mne právě firma Datacolor nepřesvědčila, že jejich 4. řada je připravena na LED technologii, nemluvě o technologii OLED. Nicméně, jednání a emailový ping-pong stále pokračuje.

Bohužel konkurence je chabá. Hlavním rivalem je X-Rite, resp. Datacolor se stal hlavním rivalem X-Rite, ale produktové portfólio firmy X-Rite je tak nepřehledné, že mne naprosto odrazuje od jakéhokoliv nákupu. Nedokáži se v něm zorientovat, chybí nezávislé informace a testy, mnoho eshopů nemá informace o zařízeních v popisu vůbec nebo pouze kopíruje oficiální informace ze stránek výrobce. Nemluvě o absenci novinek jako takových. Kdo ví, možná je to jenom špatným marketingem.

To je bohužel realita dnešního trhu. Proto i nadále budou kalibrace prováděny kalibrační sondou Spyder3Elite.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AntiSPAM ochrana *