Proč kalibruje iPhone/iPad ale nakalibrujeme tiskárny?

Čas od času dostaneme dotaz, jestli a proč nekalibrujeme tiskárny. Pojďme si tady říci, proč tuto službu nenabízíme a proč o ni v blízké budoucnosti ani neuvažujeme.

Naše rozhodnutí vychází ze dvou odlišných motivací:

První z nich je ekonomická stránka věci. Každý projekt včetně tohoto musí být ekonomicky životaschopný. Pro kalibraci tiskáren je potřeba spektrofotometr, který je několika násobně dražší než kolorimetr. Poptávka po službě není tak veliká, časová náročnost a pracnost procesu by cenu nasadila někam, kam se ji stydíme nabídnout. Tato cena by musela být dotována ze strany zakázek kalibrací monitorů, kde nechceme být nejlevnější, ale taky nechceme být neadekvátně drazí.

Druhý, možná ještě závažnější motivace, proč nekalibrujeme tiskárny je, že existují minilaby, které Vám poskytnout profil tiskového zařízení a víc běžný člověk nepotřebuje, pokud tedy pomineme různé pozorovací podmínky, ale ty tady budou z principu vždy.

Když už si najdeme čas si vytisknout fotky, tak si je prohlédneme jednou, cestou z minilabu v MHD, kde jsou světelné podmínky odlišné od těch, které máme doma, popř. si je necháme zarámovat, což je jistě hezké, ale ve výsledku to zkreslí podání barev, takže kalibrace domácí tiskárny je tím zbytečná.

Musíme si přiznat, že fotky nám pomalu a jistě skomírají. Většinou si fotky prohlížíme o na (snad zkalibrovaných) monitorech, mobilních telefonech, tabletech, digitálních rámečcích, televizích atd. Taková je přítomnost a budoucnost. Proto Vám primárně nabízíme kalibraci monitorů, dále kalibraci iPhone a iPad zařízení, LCD a plazmových televizí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AntiSPAM ochrana *