Kvalita za rozumnou cenu aneb Hardwarová kalibrace v podání NEC

Přemýšlíte, jaký monitor si pořídit k Vánocům? Chcete kvalitu za rozumnou cenu? Poradíme Vám!

Firma NEC patří mezi špičkovou značku monitorů. Osobně ji řadíme hned za značku EIZO. Firemní politika NECu se vyznačuje tím, že jednou za čas vydá monitor s nekompromisní kvalitou obrazu za rozumnou cenu. Po skvělém modelu NEC WGX2 PRO přichází NEC P221W – Recenze na Extrahardware.cz

NEC P221W

Tento monitor se vyznačuje opět skvělou kvalitou, na kterou jsme u značky NEC zvyklí a také možností snadné hardwarové kalibrace. Ano, čtete správně. To, co je doménou monitorů cenové relace 25 000,- a výše NEC nabízí za cenu okolo 11 500,- a to je důvod, proč se tento monitor dostal na naše stránky.

Monitor disponuje 10bit převodník, do kterého lze zapisovat pomocí speciálního softwaru společnosti NEC. Tento software je k dispozici pro každého zákazníka po dobu 14 dní od registrace a během této doby se může monitor libovolně krát zkalibrovat. Jediné, co je potřeba je hardwarové kalibrační zařízení, kterými disponujeme my.

Co je to ta hardwarová kalibrace? Jak jsem se již zmiňoval v předchozích článcích, tak kalibrace jsou dvojího druhu:

  • softwarové
  • hardwarové

Když to zjednodušíme, hardwarová kalibrace je z hlediska Color Managmentu vždy lepší, jelikož se neomezuje výstup grafické karty, ale přímo se kalibruje LUT tabulka monitoru, rozumějte jeho výstup. Tato kalibrace je přesnější a pro našeho koncového zákazníka více atraktivní. Problém je pouze cena monitoru (do příchodu P221W).

Na závěr musíme říci, že tento monitor lze vřele doporučit, pokud si ho pořídíte, neváhejte a kontaktujte nás. Postup hardwarové kalibrace již máme odzkoušen, velice rádi Vás provedeme celým procesem pořízení softwaru, získáním licence a samotnou kalibrací.

Navíc novinka! Pro tento monitor nabízíme možnost zapůjčení sondy domů na několik dnů a kalibraci dle vlastní libosti. Pro podrobnosti nabídky nás kontaktujte.

One thought on “Kvalita za rozumnou cenu aneb Hardwarová kalibrace v podání NEC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

AntiSPAM ochrana *